Hakkımızda

Hakkımızda

Ülkemizde yem sanayiciliği 60'Lı yıllarda başlamıştır. Bu sanayicilikte devletimiz az gelişmiş yörelerde kendisi, gelişmiş yöreler ise özel sektöre iştirak ederek gelişmeyi teşvik etmiş ve olumlu katkılar sağlamıştır. Kayseri Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1968 yılında devletin bu olumlu katkıları, belirli oranlardaki teşvikleri ve çok ortaklı bir yapıya sahip olarak kurulmuştur. 

Büyükbaş-Küçükbaş hayvan ve kanatlı grubu yem üretimi yapan şirketimiz modern üniteler ile donatılmış tesislere sahiptir. Fabrikamız saatte 65 ton yem üretirken, depolama kapasitemiz ise 30 bin tondur. Yıllık yem üretim tonajımız 200 bin tonu geçmektedir. Üretimde kullandığımız hammaddelerin fabrikamıza girişinde kapsamlı analizlerin yapılması için son teknolojinin kullanıldığı Laboratuvarımızda siz değerli tüketicilerimizi düşünerek ve sağlıklı nesiller olgumuzu sürdürebilmek için kalite analizi yapılmaktadır. Kalitemiz doğrultusunda belirlemiş olduğumuz hammadde kriterlerine göre, hammadde alımları yapılmakta olup; analiz sonuçları olumsuz olan hammaddeler kabul edilmemektedir. Tüketicilerimizin yemden yararlanma oranını arttırmak ve hayvanların sağlığını korumak için hijyene önem verip, peletleme ünitesi sistemini ve hygenizer teknolojisini kullanmaktayız. 

Aynı zamanda Kayseri Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. ilk defa Köy-Tür'Leri destekleyerek Broiler hayvancılığının oluşumunda ve gelişmesinde tecrübemizin yanı sıra finansal katkılarıyla da en büyük desteği sağlamıştır. Tüm bu teknik donanımımızın yanında insan gücüne ve gelişimine verdiğimiz önem sayesinde; "Yemde Kalite, Kalitede İstikrar" olgumuz ile yemlerimizin içeriğini tüketicilerimizin ihtiyaçlarına göre güncelleyerek sizlerin mutluluğunu önemsemekteyiz. 

Değerli yetiştiricilerimiz ve bayilerimize daima kaliteli, standart, doğal gıdanın ilk adımı olan yemlerimizi en uygun fiyatlara sunarak, çalışan ve tedarikçilerimizle birlikte kendi kültür ve inançlarımız doğrultusunda güvenilir üretimler yaparken, sektörde profesyonel kadromuz ile tarım hayvancılık konusunda yarım asırlık geçmişimizle kaliteye önem veren, yenilikçi, ar-geyi önemseyen ve "kazan-kazan" ilkelerinden hareketle, hammadde tedarik etme konusundaki birikimimiz, ihtiyaç duyacağımız gücü ve özgüveni, temel değerlerimiz, kritik başarı faktörlerimiz, misyonumuz ve vizyonumuz bizlere sunmaktadır. 

Kayseri Yem ailesi olarak; sağlıklı nesiller için doğal gıda ürünlerini sunan "Mutluluğun Markası" olmayı sizler için tercih ettik.